More

  VENDI

  Matka mbetet destinacion i preferuar për shkupjanët

  Në këtë kohë me temperatura të larta Matka vazhdon të mbetet destinacion i preferuar i shkupjanëve. Sivjet edhe për arsye të pandemisë hetohet mungesa...

  Braktisi pushimet Zaev dhe nisu drejt selisë blu në Reçicë.Vmro pret tek dera

  Urim Saliu Shqiptarët të bënë kryeministër si humbës tani ktheje borxhin në mënyrë xhentëlmene për të bërë një kryeministër shqiptar sepse është një kusht ne...

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të MV: Erdogani është bërë një yll në rritje në sy të muslimanëve

  Kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu në letrën e urimit dërguar kryetarit të Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet)...

  Ngjarje e rëndë në Shkup, bën vetvrasje duke kërcyer nga kati i gjashtë i spitalit

  Ditën e premte një pacient ka bërë vetvrasje duke kërcyer nga kati i gjashtë i klinikës për kirurgji vaskulare shkruan Sloboden peçat. Ngjarja ka shkaktuar...

  Ahmeti thotë se ka kontaktuar me Ziadin Selën për çështjen e kryeministrit shqiptar

  I ftuar në emisionin Pressing, kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se pas zgjedhejve të 15 korrikut do të takoj krerët e partive politike...

  Regjistrohen 96 raste të reja me COVID-19 në RMV, 10 qytetarë humbin jetën

  Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka informuar se janë regjistruar edhe 96 raste të personave të infektuar me COVID-19. Shqetësuese vijon të...

  Maqedoni: Ndërrohet Ministri i Policisë?!

  Nga java tjetër Agim Nuhiu do të drejtojë me Ministrinë e Punëve të Brendshme deri në zgjedhjen e Qeverisë së re. Ministri i Brendshëm aktual...

  Gashi: Jemi të gatshëm të hyjmë në qeveri (Video)

  Rezultati i ngushtë mes partive politike në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, si duket do të vështirësojë kombinatorikat e partisë parë fituese në Maqedoni....

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...

  Vejseli: Zaevi pasi e mori mandatin është e sigurt se do ta bëj Qeverinë

  Ish-kryetari i PPD-së, Abduladi Vejseli me rastin e 19 vjetorin të Marrëveshjes së Ohrit theksoi se synimi i kësaj...

  Corona, 160 të infektuar dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

  Rreth 4 mijë persona kanë kërkuar ndihmë psikologjike që nga muaji mars i këtij viti kur edhe janë regjistruar...