More

  VENDI

  Vajzën e re nga një fshat i Tetovës kanë dashur ta martojnë me zor, kërkoi ndihmën e policisë!

  Të martën (24.12.2019) në ora 18.00 në Stacionin policor në Tetovë, një vajzë 19 vjeçare nga një fshat i Tetovës, ka njoftuar policinë se...

  Gjashtëdhjetetre vjeçari nga Bërvenica humbi jetën në aksident trafiku

  Një 63 vjeçar nga fshati Bërvenicë iu ka nënshtruar plagëve në spitalin e Tetovës pas aksidentit që ndodhi në rrugën lokale Bërvenicë-Vollkovi. Aksidenti ka...

  VMRO paralajmëron ndryshimin e emrit kushtetues nëse merr 80 deputetë

  Partia maqedonase opozitare VMRO-DPMNE, shprehet se nëse fiton 80 deputetë në zgjedhjet kuvendare do të nisë ndryshimin e Marrëveshjes së Prespës dhe kthimin e...

  Aksident në rrugën Kumanovë-Rramanli, humb jetën 10-vjeçari

  Një aksident trafiku që ka ndodhur rreth orës 14.30 minuta në rrugën që çon nga Kumanova për në fshatin Rramanli, ka lënë viktimë një...

  Mesazhi i mërgimtarit nga Zvicra për ministrat Nuhiu dhe Ademi (Foto)

  Dje dhe so shumë mergimtarë kan marë rrugën për tu kthy në vendlindje. Por për fatë të keq në kufirin Serbi Maqedoni vazhdon të...

  Mickoski: Do të publikojmë fakte nëse rasti “Reket” nuk zhvillohet si duhet

  Nëse VMRO-DPMNE vlerëson se rasti “Reket” merr kahje tjetër në kundërshtim me interesat e publikut, Hristijan Mickoski njofton se do të publikojnë dokumentet, të...

  Zjarr në qytetin e Velesit

  Para pak çastesh një zjarr i madh e ka kapluar një shtëpi në lagjen e vjetër të Velesit. Shtëpia e kapluar nga zjarri njihet...

  Nxënësit e shkollave të mesme protestojnë kundër ndotjes

  Nxënësit e disa shkollave të mesme pas bojkotimi të mësimit në shenjë revolte, me maska kundër ndotjes dhe me brohoritje “Nuk ka ajër nuk...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -