Home / VENDI (page 3)

VENDI

Kërçovë, policia zbuloi një trup të pajetë

Në Stacioni policor në Kërçovë, mbrëmë rreth orës 18:00, është denoncuar se në vendin “Kosharani”, është gjetur i vdekur personi I.S (63) nga Kërçova. Mjeku e ka konstatuar vdekjen pa shenja dhune, ndërsa me urdhër të Prokurorit publik, mbi trupin të ndjerit do të kryhet autopsia.

Read More »

BFI: Poshtërsitë e rastit “Monstra” diheshin qysh atëherë

Rasti “Monstra” ka vazhduar këto ditë me leximin e sms-porosive të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe të ish-ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska nga gjykatësi Ognen Stavrev në Gjykatën Penale në Shkup. Azilanti i Budapestit në një porosi me një bashkëbisedues, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka …

Read More »

Moti sot i vranët i shoqëruar me reshje shiu

Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore. Do të fryjë erë e lehte deri në mesatare juglindore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga gjashtë deri në 12 gradë, ndërsa ajo e ditës nga …

Read More »

APEL PËR NDIHMË: Jetë e rëndë pa kulm mbi kokë

Familja Pajaziti nga Shkupi mund të ngelë në rrugë, për arsye se ata nuk kanë shtëpi dhe pronari i banesës ku aktualisht janë me qera u ka dhënë afat 3 javë t’ia lirojnë. Ata nuk kanë të ardhura të përballojnë këtë situatë dhe lusin njerëzit vullnetmirë t’iu ndihmojnë Familja katër …

Read More »

Aksident në Çair

Para një orë e gjysëm te shkolla Penko ka patur një aksidentë të rëndë. Sipas qytetarëve, shoferi i autobusit paska pasur sulm kardiak, urojmë gjitha të mirat për këtë njeri i cili në vend të punës pësoi këtë sulm!

Read More »

Sasoli: Bisedimet me Maqedoninë Veriore duhet të fillojnë

Kreu i Parlamentit Evropian, David Sasoli, në fjalimin e tij në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut tha se mos marrja e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE, për Maqedoninë e Veriut paraqet vetëm një ndalesë, e jo gabim historik. “Gjatë vizitës sime të parë në një …

Read More »

Gjykatësi Shabani: Ilija Dimovski le ti harrojë më mungesat!

Gjykatësi Osman Shabani, i revoltuar nga mungesa e të akuzuarit Ilija Dimovski në seancën e sotme në rastin “Talir” paralajmëroi publikisht dhjetë herë se kjo është hera e fundit që Gjykata toleron mungesën e tij. -Vërejtje publike për Ilija Dimovski. Nuk do të toleroj një papërgjegjshmëri të tillë. Asnjëherë mos …

Read More »