More

  VENDI

  175 të infektuar me Kovid-19, pesë të vdekur

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë riregjistruar 175 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-131, Kumanovë –...

  VMRO: Për 10 ditë në Maqedoni ka 1.141 të infektuar dhe 31 vdekje nga coronavirusi, ndërsa Zaev kërkon zgjedhje

  Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se në ditën kur “Maqedonia shënon numra të zi prej 125 të infektuarave dhe 7 të dekurve, Zoran...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa vende do të ketë kushte për reshje të...

  Zgjedhjet më 5 korrik, vetëm Çulev i VMRO-së kundër?

  Qeveria në mbledhjen e mbajtur sot pasdite ka obliguar Ministrinë e Punëve të Brendshme që brenda një dite të përgatisë listën e qytetarëve që...

  Ali Ahmeti: Të fala Fehmiut nëna Kije, i thuaj që kam mall dhe që e kam në mëndje shpesh e në zemër çdo ditë

  “Më dhimbje të thellë e përjetova ndarjen nga ne të nënës së shtrenjtë të shokëve të mi të idealit dhe jetës, Fehmiut dhe Ramizit,...

  A do të ketë sivjet dasma, përgjigjet ministri Bekteshi

  Së shpejti do të hapen edhe restorantet që merren me organizimin e dasmave dhe ahengjeve të tjera. Kështu njofton Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi....

  Fazliu: Pos legjitimitetit , në demokraci vlejnë edhe numrat

  Shkruan: Jetmir Fazliu   Pos legjitimitetit , në demokraci vlejnë edhe numrat Kohët e fundit partitë maqedone e posaqërisht LSDM-ja janë shqetësuar nga koncepti i Kryetarit Ahmeti...

  Prej 1.536 rasteve aktive me coronavirus, 944 janë në Shkupi

  Shkupi vazhdon të jetë qyteti me më së shumti të infektuar me coroanvirus. Momentalisht Shkupi ka 944 raste, prej të cilëve vetëm sot sipas të...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -