Home / VENDI (page 30)

VENDI

Zaev propozon Angellovskën dhe Xhemailin

Kryeministri Zoran Zaev ka propozuar para deputetëve Nina Angellovskan si kandidate për Ministre të Financave dhe Hisen Xhemailin ministër pa resor për përmirësimin e klimës ekonomike për kompanitë vendore. Zaev tha se ka besim tek dy kandidatët që do të kontribuojnë profesionalisht në interes të qytetarëve të vendit. Numër i …

Read More »

Kujdes: Video trishtuese nga Komuna e Sarajit

Kjo video nuk është në Indi, as në ndonjë vend të Afrikës por është ura e Llokës që gjendet në mes të Komunës së Sarajit, të cilën fëmijët e fshatit duhet ta kalojnë për të shkuar në shkollë. Komuna e Sarajit gjith kohën premton se do ta ndërtojë dhe ka …

Read More »

Zjarri në Veles, shkrumbohen 400 hektarë pisha

Pakujdesia e katër punonjësve të ndërtimtarisë ishte shkak për zjarrin që një natë më parë brenda pak orësh dogji rreth 400 hektarë pyje, pranë liqenit të Velesit të quajtur “ Mlladost”. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Toni Angelovski, thotë se vet katër shkaktarët e zjarrit e kanë paraqitur …

Read More »

Grubi kërkon veting për të gjithë politikanët, gjykatësit, prokurorët, ndërsa, BESA garanci se do të vazhdojnë lëndët e PSP-së

Shkup, 27 gusht – Politikanët dhe partitë politike duhet të përmbahen nga ndërmarrja e rolit të gjykatësit dhe të prokurorit, si dhe të propaganduesit apo të shkruarësve të lajmeve të rreme në të gjithë këtë proces, deklaroi sot deputeti i BDI-së Artan Grubi dhe kryetar i Komisionit kuvendor për çështje …

Read More »

Francezi pranoi fenë islame në Shkup (FOTO)

Në hapësirat e Myftinisë së Shkupit, para Myftiut Mr.Qenan Ef.Ismaili dhe në prani të kolektivit të myftinisë, z.Blanc i shoqëruar nga e fejuara e tij, pas një bashkëbisede me Myftiun Ismaili rreth njohurive të islamit dhe arsyes për këtë vendim, publikisht deklaroi shehadetin me çka edhe pranoi fenë islame si …

Read More »