More

  VENDI

  175 të infektuar me Kovid-19, pesë të vdekur

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë riregjistruar 175 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-131, Kumanovë –...

  VMRO: Për 10 ditë në Maqedoni ka 1.141 të infektuar dhe 31 vdekje nga coronavirusi, ndërsa Zaev kërkon zgjedhje

  Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se në ditën kur “Maqedonia shënon numra të zi prej 125 të infektuarave dhe 7 të dekurve, Zoran...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa vende do të ketë kushte për reshje të...

  Zgjedhjet më 5 korrik, vetëm Çulev i VMRO-së kundër?

  Qeveria në mbledhjen e mbajtur sot pasdite ka obliguar Ministrinë e Punëve të Brendshme që brenda një dite të përgatisë listën e qytetarëve që...

  Ali Ahmeti: Të fala Fehmiut nëna Kije, i thuaj që kam mall dhe që e kam në mëndje shpesh e në zemër çdo ditë

  “Më dhimbje të thellë e përjetova ndarjen nga ne të nënës së shtrenjtë të shokëve të mi të idealit dhe jetës, Fehmiut dhe Ramizit,...

  A do të ketë sivjet dasma, përgjigjet ministri Bekteshi

  Së shpejti do të hapen edhe restorantet që merren me organizimin e dasmave dhe ahengjeve të tjera. Kështu njofton Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi....

  Fazliu: Pos legjitimitetit , në demokraci vlejnë edhe numrat

  Shkruan: Jetmir Fazliu   Pos legjitimitetit , në demokraci vlejnë edhe numrat Kohët e fundit partitë maqedone e posaqërisht LSDM-ja janë shqetësuar nga koncepti i Kryetarit Ahmeti...

  Prej 1.536 rasteve aktive me coronavirus, 944 janë në Shkupi

  Shkupi vazhdon të jetë qyteti me më së shumti të infektuar me coroanvirus. Momentalisht Shkupi ka 944 raste, prej të cilëve vetëm sot sipas të...

  Të fundit

  135 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur, 142 të shëruar!

  Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 1259 teste të realizuara 135 persona janë diagnostifikuar me virusin...

  EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

  Kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi e ka mohuar se është infektuar me koronavirus, pasi...

  Real Madrid merr fitore të mundimshme ndaj Granada, tre pikë larg titullit

  Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte...

  Arrestohet drejtori nga radhët e SDSM-së, “udhëzoi” votuesit e VMRO-së si të bëjnë fletën votuese të pavlefshme

  Gjorgji Galetanovski, drejtor i kopshtit zoologjik Shkup pasdite është arrestuar në Sektorin për krim ekonomik për shkak të shkrimit...

  ALI AHMETI për RTK: Të njollosësh UÇK-në është sikur tu bësh atentat gjithë shqiptarëve (VIDEO)

  Propaganda e fosileve fashiste në Serbi vazhdon të mbetet shumë aktive edhe atë me shumë ndikim në qarqe të...

  MPB: Letërnjoftimet do të mund të tërhiqen edhe me 15 korrik

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se me 15 korrik (ditën e votimeve) shërbimet e MPB-së për tërheqje...