More

  VENDI

  EKSKLUZIVE: Ali Ahmeti për “KOHA”: Nuk bëhesh kryeministër as me 46 deputet

  Pasi që lideri i LSDM-së, deklaroi se nuk mund të bëhesh kryeministër me 15 deputet, duke aluduar në kërkesën e BDI-së për kryeministër, lideri...

  Ziberi: Bisedime me të gjitha partitë

  Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Arben Ziberi, në pyetjen e gazetarëve se a do të votojë kryeministër tjetër, pos Naser Zyberit ai...

  EKSKLUZIVE/ Takimi Zaev-Thaçi, PDSH kërkon policinë financiare!

  Sapo ka përfunduar takimi në mes kreut të LSDM-së, Zoran Zaev si dhe kreut të PDSh-së Menduh Thaçi në klubin e deputetëve në Shkup. Siç...

  Në liqenin Treska është gjetur një trup i pajetë

  Me 03.08.2020 rreth orës 14:45 minuta në stacionin policorë në Matkë është lajmëruar se në Liqenin Treska tek kabinat e tualetit nga disa fëmijë...

  Çmime të reja për derivatet e naftës

  Për gjysmë denari do të shtrenjtohet benzina, dhe për aq do të lirohet dizeli. Për një denar, do të lirohet edhe vaji ekstra i...

  Policia e Maqedonisë në aksion: Ndëshkon pjesëmarrësit në gara me motorë

  Ministria për Punë të Brendshme informon se Sektori për Çështje të Trafiku pranë Byrosë për Siguri Publike në koordinim me Departamentin për Siguri në...

  Seanca konstitutive, deputetët arrijnë në Kuvend

  Tashmë çdo moment pritet të nis seanca konstitutive e Kuvendit. Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, seanca pritet të udhëhiqet nga kryetari në largim Talat...

  Sela: BDI duhet të shkojë në opozitë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pak para fillimit të seancës konstituive të Kuvendit, deklaroi se, do të ishte e shëndoshë për gjithë...

  Të fundit

  Eva Murati publikon FOTO pa pike grimi, ja si duket ajo

  Moderatorja sportive Eva Murati, është një nga vajzat më të bukura të ekranit dhe ndër më të komentuarat për...

  Franca me ushtri e “kërcënon” Erdoganin?!

  Franca do të rrisë praninë e saj ushtarake në Mesdheun lindor, tha Presidenti Emmanuel Macron të mërkurën, duke i...

  Ish Kryeministri i Maqedonisë me dekleratë bombë: “Shkupi kryeqytet i Dardanisë”

  Ish kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski në një intervistë për Kanal 5 i zbulon gjitha pjesët e Maqedonisë se...

  TV24: BDI përveç kryeministrit kërkon edhe MPB-në, financat, guvernatorin, të hyrat publike…

  Televizioni maqedonas TV24 ka lajmëruar se nga burime të larta në BDI është informuar për rrjedhën e bisedimeve për qeverinë e...

  Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për President të Kosovës

  Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur publikisht kandidaturën për President. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka...

  Shkup: Banka e Trifun Kostovskit shkon në “steçaj”

  Alsat mëson se banka Eurostandard e Trifun Kostovskit shkon në falimentim. Nuk dihet fati i kredive dhe kursimeve të...