Home / VENDI (page 5)

VENDI

Palmer: Vendi i Maqedoni së Veriut është në NATO dhe në BE

  SHBA-ja fuqishëm e mbështet Maqedoninë e Veriut në realizimin e qëllimeve të saja strategjike – anëtarësimin e plotfuqishëm në NATO dhe fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Këtë e theksoi Methju Palmer, i dërguar special i SHBA-së për Ballkanin, në takimin e margjinave të Forumit strategjik të Bredit me …

Read More »

Shkup, për pak orë gjobiten 46 motoçiklistë

Janë sanksionuar 46 motoçiklistë dhe u janë shqiptuar gjoba në një kontroll aksioni që e zbatoi Sektori për Siguri në komunikacionin rrugor mbrëmë prej orës 20 deri në orën një pas mesnate në rajonin e Shkupit. “Në kontrollin e aksionit janë zbuluar edhe 26 kundërvajtje të tjera për të cilat …

Read More »

Kuvendi miratoi ministrat e rinj të Qeverisë

Kuvendi votoi zgjedhjen e dy ministrave të rinj, Nina Angellovskes për ministre të Financave dhe Hisen Xhemailin për ministër pa resor i angazhuar për rregullativën për përmirësimin e klimës investuese për kompanitë vendase. Debati në Kuvend vazhdon për piken e dyte te rendit te ditës, zgjedhjen e tre zv.ministrave të …

Read More »

Kapen 12 kg drogë në Tetovë, arrestohen babë e bir

12 kilogramë drogë janë kapur sot në mesditë në Tetovë në një operacion të policisë lokale. Droga ka qenë e fshehur në bagazhin e makinës së tyre, në një thes të madh të zi. Policia e Tetovës në një ndërhyrje të shpejtë, pas informacioneve dhe ndjekjes në kohë të të …

Read More »