Home / VENDI (page 6)

VENDI

Shkupi me 33 autobusë të rinj ekologjik dhe ekonomik

Qyteti i Shkupit ka nënshkruar marrëveshjen për blerjen e 33 autobusëve të rinj, të cilët punojnë me djegie të gazit. Sipas kryetarit të Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, autobusët e ri përveç se harxhojnë shumë me pak se autobusët e vjetër, ata janë edhe më ekologjik se autobusët e vjetër. …

Read More »

Vajza e re nga Serbia arrestohet në Tetovë

Mbrëmë (24.09.2019) rreth orës 20 e 30 minuta, policët e SPB Tetovë-Stacioni policor Gallatë e kanë arrestuar shtetasen serbe N.B. (23) për shkak të dyshimit se ka shkelur Ligjin për të huajt, respektivisht për keqpërdorim të qëndrimit turistik. N.B. është dorëzuar në Sektorin për krim tejkufitar, migrime, shtetas të huaj …

Read More »

10 aksidente në Shkup, 9 persona të lënduar lehtë

Nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në gjashtë prej gjithsej dhjetë aksidenteve gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB-së Shkup. Në katër aksidente është shkaktuar dëm material. Nga MPB informojnë se policia e komunikacionit dje ka zbuluar dhe përjashtuar nga komunikacioni 32 shoferë të cilët kanë qarkulluar …

Read More »

“Reket”, Boki 13 dëshmon sot para Ruskoskës

Në Prokurorinë Publike për krim të organizuar dhe korrupsion sot do të merret në pyetje i dyshuari i parë për rastin “Reket” Bojan Jovanovski – Boki 13, i cili gjendet në paraburgim në Burgun e Shutkës. Kjo është deklarata e dytë e Jovanovskit për rastin “Reket”. Ai më 15 korrik …

Read More »