More

  VENDI

  Ndyshime në BFI?!

  Sipas disa informatave që kanë arritur në redaksinë e Gazetës Express në Shkup, kreu i BFI-së Reisul. Sulejman Rexhepi sot pritet të jep dorëheqje. Pas...

  Borxhlinjtë e NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, mund të paguajnë borxhet pa interes, në këste

  Bordi i Drejtorëve të NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, solli vendim për të shlyer kërkesat në bazë të mbledhjes së paracaktuar, pra interesit...

  Moti për ditët në vijim

  Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të...

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke filluar nga data 27.05.2020 - Hapja...

  Qeveria e Maqedonisë do t’i shqyrtojë kërkesat e mjekëve amë

    Qeveria do ta shqyrtojë kërkesën e mjekëve amë, paralajmëroi sot nga Shtipi kryeministri i Qeverisë, Oliver Spasovski, me rastin e kërkesës së tyre për...

  Maqedonia hap kufijtë më 1 qershor

  Maqedonia e Veriut, nga data 1 qershor, pritet të hapë kufijtë me shtetet fqinje. Kështu propozoi Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e së martës,...

  Nga mesnata priten çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme duhet të publikoj çmimet e reja me pakicë të derivateve të naftës. Këto çmime do të...

  Dy ditë pa viktima nga Kovid-19, më shumë të infektuar në Shkup

  Në dy ditët e fundit nuk janë regjistruar viktima nga koronavirusi në shtet, ndërsa shënohet ulje minimale e numrit të të infektuarve, i cili...

  Të fundit

  Një ditë e bukur në mal, larg traumës së pandemisë

  "Sot, ne një grup adhuruesish të natyrës, nën organizimin e Shoqatës Malore "Gryka e Dervenit", për disa orë u...
  - Marketing -

  Muça: Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!

   “Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!  Shumë shpejt do...

  Ky është kabineti i Kryeministrit Hoti

  Javën e ardhshme pritet që të formohet qeveria e re e Kosovës, ndërsa "Koha.net" ka publikuar sot një listë,...

  Muhamed Zeqiri , i infektuar me COVID-19, bashkë me bashkëshorten dhe foshnjën 3 muajsh

  Ndërsa në 24 orët e fundit nga kryerja e 771 testeve kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 62 persona, Presidenti...

  Sulejman Rexhepi: Druaju të keqes së atij që i ke bërë mirë

  Ish-kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni të Veriut Sulejman Rexhepi, ka publikuar një mesazh drejtuar organeve udhëheqëse të këtij...

  Aksident i rëndë në hyrje të Shkupit

  Para pak çastesh raportohet se ka ndodhur një aksident trafiku në hyrje të Shkupit, rrespektivisht në lagjen Autokomandë. Një...
  - Marketing -