Home / VENDI / Shkup

Shkup

Sot mbahet Bazari Ballkanik në Çarshi të Shkupit

Sot në Sheshin Skenderbeu në Çarshinë e vjetër të Shkupit mbahet Bazari Ballkanik i punimeve të dorës dhe zejeve të vjetra Me këtë rast Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu në profilin zyrtar në rrjetet sociale shkruan: “Respekto traditën! Eja dhe vizito Bazarin Ballkanik të punimeve të dorës dhe …

Read More »

Xhirohet filmi, bllokohet bulevardi Ilinden në Shkup

Për shkak të xhirimit të filmit të DFPU “Vertigo Visual” SHPK Shkup, qarkullimi në bulevardin Ilinden në Shkup do të bllokohet prej orës 21 deri në orën 6 të mëngjesit në afërsi të parkut të qytetit. Për këto arsye, siç informojnë nga MPB-ja qarkullimi do të riorientohet në rrugët dytësore. …

Read More »

Arrestohen dy persona në Bit Pazar të Shkupit

Dje rreth orës 15.00 autoritetet e SPB-së së Shkupi, në rajonin e Bit Pazarit, kanë privuar nga liria personat me iniciale E.A(30) dhe T.A(22), që të dy nga Shkupi, pasi është kryer kontroll tek të njëjtët është gjetur lëndë narkotike e llojit marijuanë. Ata janë privuar nga liria dhe pas …

Read More »

Krisin topat në Shkup

Me rastin e 8 Shtatorit – Ditës së pavarësisë, sot nga kazerma “Ilinden” në Shkup do të kryhet qitje artilerike nderi nga pajisje artilerike, nga ana e njësisë së batalionit artilerik të Armatës. Paraprakisht, kumtuan nga MM, gjatë periudhës prej orës 15:00 deri në orën 17:00 do të kryhet qitja …

Read More »

Bie në shahtë, humb jetën një person nga Shkupi

Shtatëdhjetë e tre vjeçari nga Shkupi, banorë i fshatit Lubanci, dje pasdite është gjetur i vdekur, në stacionin e autobusëve në fshatin Lubanci, pasi paraprakisht kishte rënë brenda një pusete, njofton MPB. Nga hetimet e kryera është përfunduar se personi me iniciale A.P derisa ka pastruar pusetën e shtëpisë së …

Read More »