More

  Çka ndodhi mes Adelines e Vjosës pas zgjedhjeve?

  - Marketing -

  A e telefonoj Adelina Ismaili – Vjosa Osmanin.

  Këngëtarja Adelina Ismaili prej vitesh e ka shprehur fuqishëm përkrahjen për “Lidhjen Demokratike të Kosovës”.

  Adelina, ishte me “LDK”-në, foli e i këndoj asaj edhe në kohët kur një gjë e tillë ishte thuajse e pa pumundur dhe e pa paramenduar, sidomos për një femër.

  Edhe në zgjedhjet e 6 tetorit, diva e muzikës u anua direkt. Ajo ishte plotësisht në mbështetje të kandidates për Kryemnistre nga radhët e “LDK”-së, Vjosa Osmani, për fitoren e së ciles ishte e bindur.

  Vjosa nuk ia arriti ta merrte postin e Kryeministres, por Adelina vazhdon të jetë me të, madje kurrë më e afërtë.

  Këngëtarja, e ka deklaruar këtë gjë edhe në intervistat e fundit, ku ka thënë se Vjosa përfaqeson krejt atë që ajo mendon se është e drejtë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në...

  Murati: Aplikoni për mbështetje finaciare për bizneset e reja

  Zëvendës drejtori i Agjencionit për punësim i Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati ka informuar se ky agjencion sot ka...

  Maqedoni: Turizmi në kolaps

  Pandemia e koronavirusit ka ndikuar që të ulet numri i turistëve të huaj, që vizitojnë vendet turistike në Maqedoninë...

  Qeveria e Shqipërisë, 4.8 miliardë lekë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti

  Brenda 6 muajve nga tërmeti i 26 nëntorit, qeveria ka miratuar në buxhetin e vitit 2020, përdorimin e fondit...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -