Home / LAJME / Çka ndodhi mes Adelines e Vjosës pas zgjedhjeve?

Çka ndodhi mes Adelines e Vjosës pas zgjedhjeve?

A e telefonoj Adelina Ismaili – Vjosa Osmanin.

Këngëtarja Adelina Ismaili prej vitesh e ka shprehur fuqishëm përkrahjen për “Lidhjen Demokratike të Kosovës”.

Adelina, ishte me “LDK”-në, foli e i këndoj asaj edhe në kohët kur një gjë e tillë ishte thuajse e pa pumundur dhe e pa paramenduar, sidomos për një femër.

Edhe në zgjedhjet e 6 tetorit, diva e muzikës u anua direkt. Ajo ishte plotësisht në mbështetje të kandidates për Kryemnistre nga radhët e “LDK”-së, Vjosa Osmani, për fitoren e së ciles ishte e bindur.

Vjosa nuk ia arriti ta merrte postin e Kryeministres, por Adelina vazhdon të jetë me të, madje kurrë më e afërtë.

Këngëtarja, e ka deklaruar këtë gjë edhe në intervistat e fundit, ku ka thënë se Vjosa përfaqeson krejt atë që ajo mendon se është e drejtë.

About Derveni Info

Check Also

Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri më kërkoi të bëhet deputet! Zekiri: BDI-në e kam mbështetur hapur!

“Muhamedi ka ardhur tek unë për tu bërë deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, para …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *