More

  Çmimi i benzinës ulet për 7.5 denarë, i dizelit për 6 denarë

  Komisioni Rregullator për Energjetikë informon se çmimet e derivateve të naftës do të ulen për 14.54 përqind. Kjo si pasojë e përhapjes së coronavirusit, virus i cili ka shkaktuar rënie të çmimit në berzë.

  Sipas çmimeve të reja, Eurosuper BS-95 do të kushtojë 54.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të shitet për 56.50 denarë për litër, ndërsa Eurodiseli do të kushtojë 45.50 denarë për litër.

  Gjithashtu do të ulet çmimi i vajit të lehtë për amvisëri, i cili do të shitet për 37.50 denarë për litër, ndërsa mazuti do të kushtojë 6.961 denarë për kilogram.

  Çmimet e reja do të hyjnë në fuqi mesnatën e sotme dhe do të zgjasin deri në javën e ardhshme./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Eva Murati publikon FOTO pa pike grimi, ja si duket ajo

  Moderatorja sportive Eva Murati, është një nga vajzat më të bukura të ekranit dhe ndër më të komentuarat për...

  Franca me ushtri e “kërcënon” Erdoganin?!

  Franca do të rrisë praninë e saj ushtarake në Mesdheun lindor, tha Presidenti Emmanuel Macron të mërkurën, duke i...

  Ish Kryeministri i Maqedonisë me dekleratë bombë: “Shkupi kryeqytet i Dardanisë”

  Ish kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski në një intervistë për Kanal 5 i zbulon gjitha pjesët e Maqedonisë se...

  TV24: BDI përveç kryeministrit kërkon edhe MPB-në, financat, guvernatorin, të hyrat publike…

  Televizioni maqedonas TV24 ka lajmëruar se nga burime të larta në BDI është informuar për rrjedhën e bisedimeve për qeverinë e...