More

  Dalin rezultatet e para nga KQZ-ja, prin LDK-ja

  - Marketing -

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka nxjerrë rezultatet e para të zgjedhjeve të sotme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ-së janë numëruar rreth 22 për qind të votave të përgjithshme dhe prin LDK’ja. Rreth 150 mijë vota janë numëruar deri tani, sipas të cilave prin LDK-ja me rreth 37 mijë vota, pas saj është PDK-ja me rreth 32 mijë vota dhe më pas VV-ja më shumë se 31 mijë vota, ndërsa AAK-PSD mbi 20 mijë vota.

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...
  - Marketing -
  - Marketing -