Home / LAJME / Dalin rezultatet e para nga KQZ-ja, prin LDK-ja

Dalin rezultatet e para nga KQZ-ja, prin LDK-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka nxjerrë rezultatet e para të zgjedhjeve të sotme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ-së janë numëruar rreth 22 për qind të votave të përgjithshme dhe prin LDK’ja. Rreth 150 mijë vota janë numëruar deri tani, sipas të cilave prin LDK-ja me rreth 37 mijë vota, pas saj është PDK-ja me rreth 32 mijë vota dhe më pas VV-ja më shumë se 31 mijë vota, ndërsa AAK-PSD mbi 20 mijë vota.

 

 

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *