More

  “Dauti Komerc” dhe Oda Ekonomike thellojnë bashkëpunimin

  - Marketing -

  Anëtari besnik dhe njëri ndër themeluesit e OEMVP-së kompania Dauti Komerc më datë 28 Maj 2020 i dhuron Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perendimore një studim me peshë të lartë afariste.

  Në këtë studim në formë raporti paraqiten të dhëna statistikore per 6020 kompanitë më të mëdha në Republikën e Maqedonisë së Veriut, gjë që do ta lehtësojë punën e OEMVP-së sa i përket kryerjes së analizave studimore dhe dhënies së shërbimeve për anëtarët e OEMVP-së dhe më gjërë.

  Këto 6020 kompani në këtë raport rangohen sipas disa kriteriumeve, siç janë: qarkullimi vjetor, neto fitimi, numri i të punësuarve etj.

  Qarkullimi vjetor për vitin 2018 nga keto 6020 kompani është gjithësej 20.183.277.719,00 € (euro), fitimi neto gjithësej 1.415.818.108,00 € (euro) si dhe numri i të punësuarve 278.033.

  Me ndihmën e këtij raporti kompania Dauti Komerc kontribon në ngritjen e standardeve dhe krijimin e një targeti të fuqishëm të fushëveprimit të OEMVP-së.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites në pjesët perëndimore të vendit pritet...

  Bilall Kasami e mbush Tetovën me billbordat “можеме” 

  Koalicioni multietnik “можемe” si asnjëherë më parë dhe akoma i hershëm për shkak të kontradiktave të mëdha midis shqiptarëve...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -