More

  DERBIN SHQIPTAR E FITON SHKËNDIJA KUNDËR RENOVËS


  Gjatë ditës së shtunë, është zhvilluar java e 11-të në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut, derbi mes shqiptarëve Shkëndijes dhe Renovës, i takoi ekipit nga Tetova, njofton Insajderi.

  Lideri tabelor, Shkëndija ka arritur fitore si mysafir i Renovës me rezultat 1:3. Golat për mysafirët u shënuan nga Ensar Ljuma (4’) dhe Jan Krivak (42’), me rezultat 0:2 për miqtë u mbyll pjesa e parë.

  Në minutën e 66’ të ndeshjes, nikoqirët ngushtuan rezultatin me Remzi Selmanin, i cili realizoi nga penalltia. Në minutën 83’ të takimit, mysafirët realizuan përsëri, kësaj radhe me Besart Ibraimi, që shënoi nga penalltia për rezultatin përfundimtar 1:3.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Izet Mexhiti: Festa ka më shumë kuptim kur jemi bashkë!

  Deputeti Izet Mexhiti, mori pjesë në vënien e gurthemelit të objektit të ri administrativ në kuadër të stadiumit të...

  BDI organizon akademi solemne kushtuar 28 Nëntorit

  Shqiptarët ndonëse të ndarë në territore, janë  të bashkuar drejt synimit të tyre,  integrimit në strukturat euroatlantike. Kjo u...

  Hidhet gurthemeli i shkollës në fshatin Cerovë të Zhelinës

  Sot, për hirë të 28 Nëntorit - Ditës e Flamurit Kombëtar, është hedhur gurthemeli i objektit të ri i...

  Bastisje në Kondovë dhe në Shkup, policia arreston dy persona

  Policia e rajonit të Gjorqe Petrovit, me vendim paraprak të gjykatës dje ka kryer bastisje në Shkup dhe Kondovë,...