More

  Derdhen materie helmuese nga F-ka OHIS në Shkup

  - Marketing -

  Materie helmuese ka rrjedhur mbrëmë  nga shpërthimi i një cisterne brenda fabrikës kimike OHIS nga Shkupi. Siç njoftojnë mediumet maqedonase sot në mëngjes kanë reaguar banorët e lagjeve përreth të cilët kanë ndjerë erë të pakëndshne. Burimet e njejta përcjellin se gjat ditës në vend në vendngjarje kanë arritur ekipet e Armatës së MV.

  Ndryshe sipas raportit të UN në vend në këtë fabrikë të Shkupit gjendet një nga pikat e nxehta ekologjike, ku ka të deponuara materijale toksike të rrezikshmërisë së lartë për shendetin e njerëzve dhe ambientit përreth. Organet kompetente deri më tani kanë njoftuar se po bëhen analizat që të konstatohet gjendja dhe arsyet e kësaj havarie.

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...

  Administratorë çdo vit e më shumë, për 4 vite numri i tyre është rritur për rreth 4 mijë

  Shkup, 23 janar – Edhe LSDM edhe VMRO DPMNE kur janë në opozitë kritikojnë se Administrata publike është e...

  Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, priti në takim zëvendësambasadorin e BE-së në Shkup, Julian Vasalo

  Fillimisht, kryetari Bexheti i uroi mirëseardhje zëvendësambasadorit Julian Vasalo, më pas ata vazhduan takimin duke biseduar për planifikimin e...
  - Marketing -
  - Marketing -