More

  Derveni.info sponsor medial i “Festivalit të Rrushit 2020”

  Festivali i Rrushit të Bojanës i cili rikthehet sërish, arrin të grumbullojë gazetarë e bujq, fëmijë e afarist, politikan e ambasadorë në një vend. Sponsor medial i këtij edicioni do të jetë portali i vetëm lokal www.derveni.info me çka do të mundësohet promovim on-line i organizimeve përgaditore por edhe edicionit të festivalit. Këtë vit festivali organizohet me 16 nëntor (e premte) në ora 13:30 në Sheshin e Bojanës, nën organizimin e Instituzit ZIP.

  Duket që njerëzit tanimë parapëlqejnë takimet spontane dhe të natyrshme. I tillë ishte Festival dhe Bojana, plot fytyra të qeshura, plot dashuri dhe mikpritje, plot ngjyra e plot rrush, plotë peta, prodhime vendore e komerciale, duke e rrumbullaksuar kështu këtë aktivitet të bukur që po bëhet më masovik nga viti në vit.
  Rruga e vneshtarëve bojanas sa vin e hapet, ndërsa Bojana, promovohet si atraksion i turizmit rural, falë angazhimit të Institutit ZIP.
  Festivali i Rrushit të Bojanës realizohet nga viti 2015 ndërsa ka pasur një pauzë prej dy vitesh, më 2018 dhe 2019. Andaj këtë të premte në ora 13:30 mos harroni ta vizitoni fshatin Bojanë dhe të kaloni çaste të bukura në Festivalin e Rrushit të Bojanës

  Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  BDI demanton shpifjet e ulëta të portaleve anonime

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka demantuar shpifjet e ulëta të disa portaleve anonime të cilat janë shpërndarë nëpër...

  Kontrolle të shtuara të policisë në Saraj

  Sonte në orët e mbrëmjes vërehen kontrolle të shtuara të policisë në vendbanimet e komunës së Sarajit. Patrulla policore...

  Rreth-rrotullimi në Saraj. Kur mund të ndërtohet?!

  Banorët e fshatrave Kondovë, Sfillare, Rashçe dhe Radushë po i humbin shpresat për zgjidhjen e problemit me rrethrotullimit të...

  Ganiu: Paratë për zbukurimin e komunës i destinon për qëllim humanitar

  Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë! Kryetari i Komunës së...