More

  Dëshmitari i rastit “Alfa”: U liruan kriminelët nga burgu, të pafajshmit kalben burgjeve

  - Marketing -

  Dëshmitari i rastit ‘Alfa’, Ramiz Dauti përmes një statusi të fundit në rrjetet sociale ka komentuar lirimin në burgim shtëpiak të Katica Janevës dhe shumë kriminelëve të tjerë sic thotë ai dhe se në anën tjetër njerëz të pafajshëm po vuajnë dënimin me vite të tëra, transmeton portali derveni.info
  ‘Katica në shtëpi, Boki13 gjithashtu në shtëpi sepse ka të vjellura ose të ngjajshme dhe të gjithë me rradhë kriminelët dhe të dënuarit që lëndët do ju vjetërohen. Dmth bukfalisht të gjithë kriminelët janë në liri por jo edhe njerëzit e pafajshëm. Si për shembull Agim Islami nga rasti Alfa, 10 vite vuan dënim për shkak të kriminelëve nëpër burgje dhe institucione. Dmth drejtësia kërkohet në gjykata dhe institucione por nuk janë të fajshëm ato sepse kanë harruar por ne nuk kemi harruar cdo ditë të jetës nën ankthe pa të afërmit tonë, shoku Agim me të cilin kafen e fundit e kemi pirë bashkë. Megjithatë ne flejmë me dyer të hapura në shtëpi dhe le të mendohen ato që kanë montuar raste dhe kanë dëmtuar dikë në shpinë të njerëzve të pafajshëm dhe tatimin që ne e paguajmë’, ka shkruar kështu Dauti i cili është dhe dëshmitarë në rastin ‘Alfa’.(derveni.info)

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kryemuftiu Tërnava viziton BFI

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, u.d. Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai,...

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -