Home / BOTA / Dijsselbloem: Evropa do të jetë e vetme

Dijsselbloem: Evropa do të jetë e vetme

Presidenti i Eurogrupit, Jeroen Dijsselbloem pohoi sot se BE-ja do të jetë e vetme gjatë viteve të ardhshme, pas zgjedhjes së Donald Trumpit President i SHBA-së dhe sipas tij kjo ndoshta është “një mundësi e mirë”.

“Kam arritur në përfundimin se do të jemi krejt të vetëm përgjatë viteve në vazhdim, që mund të jetë një mundësi e mirë”, deklaroi Dijsselbloem në Bruksel, përpara një takimi të Eurogrupit, organ joformal i përbërë nga 19 ministrat e Financave të eurozonës.

“Nisur nga këto pikëpyetje, shprehem ndoshta Evropa ka nevojë për të punuar së bashku”, shtoi ai.

About Derveni Info

Check Also

Shënohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *