More

  Dijsselbloem: Evropa do të jetë e vetme

  - Marketing -

  Presidenti i Eurogrupit, Jeroen Dijsselbloem pohoi sot se BE-ja do të jetë e vetme gjatë viteve të ardhshme, pas zgjedhjes së Donald Trumpit President i SHBA-së dhe sipas tij kjo ndoshta është “një mundësi e mirë”.

  “Kam arritur në përfundimin se do të jemi krejt të vetëm përgjatë viteve në vazhdim, që mund të jetë një mundësi e mirë”, deklaroi Dijsselbloem në Bruksel, përpara një takimi të Eurogrupit, organ joformal i përbërë nga 19 ministrat e Financave të eurozonës.

  “Nisur nga këto pikëpyetje, shprehem ndoshta Evropa ka nevojë për të punuar së bashku”, shtoi ai.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Emin Azemi: S’ka nevojë për ore të zgjatur policore për Bajram

  Shkruan Emin Azemi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paska thënë se nesër (e mërkurë) do të merret vendimi përfundimtar nëse...

  Hiqet izolimi shtëpiak që ishte i detyrueshëm pas karantinës shtetërore

  Udhëtarët nga jashtë, të cilët hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut, pas përfundimit të periudhës kohore prej 21...

  Kush është shqiptari që po bën bujë? Pas Era Istrefit e tallë edhe reperin nga Amerika

  Artisti shqiptar nga Tetova e Maqedonisë, Faton Islami që është i njohur për videot qesharake sidomos atyre ndaj artistëve...

  Kosova rrezikon një tentim grusht shteti nga Rusia

  Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar se vendit tonë po i kanoset një rrezik nga Rusia. Kurti...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -