Home / DËRVENI / Dita e Evropës festohet në Matkë

Dita e Evropës festohet në Matkë

Dje, me rastin e ditës ndërkombëtare të Evropës së bashkuar, Zyra e Delegacionit të Unionit Evropian më Shkup ka organizuar pritje festive në Matkë. Pritja është organizuar në objektin e Hidrocentralit të Matkës, respektivisht në Qendrën Ekspozuese të EVN në Matkë. Ambasadori Zhbogar si nikoqir i këtij eventi priti delegacionet e larta shtetrore si Kryeministri Zaev, Kryeparlamentari Xhaferi si dhe shumë përfaqsues të institucioneve.

 

About Derveni Info

Check Also

Vritet presidenti vetëshpallur i “Republikës së Çamërisë”

Vritet në një atentat presidenti i “Republikës së Çamërisë”, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *