More

  Dita e pavarësisë, “aheng” në Parkun e Qytetit

  - Marketing -

  Me rastin e ditës së pavarësisë 8 shtatori,  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të organizoj manifestim në Parkun e Qytetit me çrrastë fjalim do të mbaj edhe kryetari i qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

  Gjatë këtij manifestimi do të marrin pjesë edhe përfaqësues të Ministrisë së Shëndetësisë me çrrastë qytetarët e interesuar do të mund të kryejnë kontrolle shëndetësore. Prezent do të jenë gjithashtu  edhe përfaqësues të ministrive të tjera si ato të MPB-së, Mbrojtjes dhe të Drejtorisë për të Hyra Publike.

  “Manifestimi fillon në ora 11;00 dhe mbahet nën moton “Ngjyrat e pavarësisë”, është paraparë një program i begatë artistikë, ku do të marrin pjesë disa këngëtarë, në mesin e tyre edhe Elita Ziberi”, tha Muhamet Hoxha, zëdhënës i Qeverisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...

  Kim Mehmeti: Mos lejoni të na mbajnë të lidhur si zagarë!

  Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook ndaj sjelljes së...

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” patën takim me përfaqësuesit e NDI

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Izet Mexhiti dhe z. Pishtar Lutfiu,...

  BDI: Shëndeti në vend të parë, respektoni masat e kujdesit

  Në mbledhjen e sotme të shtabit qëndror zgjedhor të thirrrur nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -