More

  Doktoroi Myftiu i Shkupit Qenan ef.Ismaili

  Qytetit të Shkupit iu shtua edhe nje doktor shkence nga fusha studimeve islame.

  Sot, (04.09.2019) në Fakultetin për Studime Islame pranë Universitetit Ndërkombëtarë në Novi Pazar, Myftiu i Shkupit Qenan ef.Ismaili para kryetarit të komisionit me sukses të lartë mbrojti disertacionin e doktoraturës me titull “Aplikimi i metodave dhe mjeteve bashkëkohore të mësimdhënies në funksion të mësimit më cilësor në mektebe ” nën mentorimin e Prof. Dr.Mevlud Dudiç.

  Pas mbrojtes me shumë sukses të temës dhe diskutimit komisioni
  vlerësoi lartë disertacionin duke e shpallur doktor shkence.
  Komisioni përkatës i përbërë nga ;
  Prof.Dr.Sulejman Osmani(kryetar i komisionit), Dr.Hasan Xhilo (anëtar) vlerësoi se është punim i vetëm i këtij lloji që i bën qasje bashkëkohore mektebeve.
  Nevojë e kohës dhe hulumtim shumë i rëndësishëm me rekomandime konkrete për ngritjen e cilësisë së mësimit fetar.

  Qoftë kjo arritje shkak për të vazhduar edhe më tepër në shërbim të mbarë shoqërisë dhe realizimit të aspiratave më të larta!

  Njoftojnë nga Zyra për Informim pranë Myftinisë së BFI në RMV- Shkup,përcjell derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...