More

  Dokumente konfidenciale në shtëpinë e Remenskit

  - Marketing -

  Prokuroria Themelore Publike gjatë bastisjes së shtëpisë së deputetes së LSDM-së, Frosina Remenski, e dyshuar në rastin “Reket 2” ka gjetur materiale të besueshme, por nga prokuroria nuk tregojnë se për çfarë dokumente bëhet fjalë, por demantojnë se ato janë të lidhur me rastin “Monstra”. Nga shtëpia e deputetes janë marrë dy celularë të cilët janë dorëzuar për ekspertizë. Hetimi kanë rezultuar se njëri nga celularët e të dyshuarës është formatuar duke fshirë të dhënat që mund të përdoren në procedurën hetimore. Telefoni i dytë i deputetes u ndërrua më 11 korrik, 4 ditë para publikimit të aferës dhe arrestimit të Boki Jovanovskit dhe Zoran Mileskit. Celulari i vjetër është zhdukur por nuk është gjetur as celulari i ri. Por, përmes një reagimi në facebook, deputetja Remenski mohoi pretendimet për abuzim të dokumenteve pasi si bartëse e certifikatës për sekrete shtetërore dhe si deputete e komisionit për mbikëqyrjen e shërbimeve sekrete, kishte qasje në dokumente të klasifikuara, sipas të cilave ajo kishte zbuluar të dhëna kriminale. Remenski la të kuptohet se dokumentet që ajo kishte gjetur përmbajnë dyshime për keqpërdorime të drejtuesve dhe punonjësve të shërbimit sekret.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sela dhe Gashi, takim me Kurtin në Prishtinë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe ai Alternativës, Afrim Gashi kanë takuar sot në Prishtinë kryetarin e...

  Kryetari i Odës ekonomike në vizitë te “Dauti Komerc”

  Sh.A Dauti Komerc mirëpriti në vizitë kryetarin e OEMVP-së z.Nebi Hoxha që në kuadër të programit të 15 vjetorit të...

  Zyberi: Ndihmë shtetërore deri në 20.000 euro për të rinjtë për të ble apartamente dhe shtëpi

  Sot  kandidati për Kryeministër të pare shqiptar, Naser Zyberi, vizitoi familje të moshës se re me të cilët bashkëbiseduan...

  ANKETË e re nga Instituti Ndërkombëtar për Demokraci

  Koalicioni LSDM-BESA dukshëm është para VMRO-DPMNE-së, konkretisht 24.8 për qind ndaj 21.2 për qind. Kështu tregojnë rezultatet e anketës...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -