More

  Dr.ILIRI e pi kafen në Prishtinë

  Zv.ministri Ilir Hasani ka patur sot një takim miqësor me ministrin Zemaj, ditën kur hiqen kufizimet e lëvizjes.

  Hasani dhe Zemaj me këtë rast kanë shfrytëzuar këtë moment të rëndësishëm për të pirë nga një kafe dhe duke nisur javën në një takim miqësor .

  Sipas parimit të reciprocitetit, qytetarët nga Republika e Maqedonisë së Veriut nga sot, mund të hyjnë në Kosovë pa testin PCR dhe për këtë arsye ka ndodhur takimi i dy zyrtarëve të lartë shtetërorë të dy shteteve fqinje përcjellë TetovaSot.

  “Ndajmë shqetësimet për situatën e krijuar. Lufta ndaj COVID 19 ngelet imperativ në bashkëpunimin tonë!

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të...

  Sela kërkon debat me Zaevin

  Kryetari i ASH-se, Ziadin Sela, ka kerkuar debat me kryeministrin Zoran Zaev. Sela e akuzoi Zaevin se i ka...

  BDI kritikon punën e Taravarit

  Premtime, zhurmë mediatike, deklarata pampoze dhe plotë investime, kemi dëgjuar këto tre vite nga kreu aktual i komunës së...

  Tërmet prej 3.4 shkallë godet Shkupin

  Një termet i fuqishëm me intensitet prej 3,4 sipas shkallës së Rihterit u ndje në Shkup dhe në disa...