More

  Drejtori që nuk din ç’është lodhja

  - Marketing -

  Shkupi si qyteti më i madh i vendit por edhe si një nga kryeqendrat e Ballkanit prej kohësh ka pasur gjelbrimin e duhur nëpër sheshet dhe bulevardet e qytetit, por kjo në peridha të ndryshme  nuk ka dhëne efektin e duhur sepse si qytet i madh dhe i zhvilluar gjithmonë ka pasur më shum nevojë për hapsira të gjelbra më shumë, por edhe nevojë për mirmbajtjen e tyre.

  Mungesa e hapsirave të gjelbërta sidomos është ndjerë në anën e majtë të Vardarit, ndyshe thënë në pjesën shqiptare të qytetit.

  Por, tashmë dy vite me këtë ndërrmarje udhëheq një kuadër i ri dhe i palodhshëm. Bëhet fjalë për Drejtorin e NP “Parqe dhe Gjelbërime” Ardijan Muça i cili në këto dy vite me punën e tij të palodhshme dhe me përkushtim maksimal i ka dhënë Qytetit të Shkupit një pamje krejtsisht ndryshe, me hapsira të reja të gjelbërta, lulishte dhe shumë fidane të reja thuajse në çdo cep të Shkupit.

  Fotot që po shini më lartë janë në disa lagje shqiptare të qytetit ku duket qartë dallimi si ka qenë më parë dhe si është tani.

   

  Hapsirat e gjelbërta të Shkupit janë shembull për vendet e tjera, por edhe puna e palodhshme e drejtorit duhet të jetë shembull për udhëheqësit e ndërrmarjeve dhe institucioneve tjera të vendit.

  /derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në...

  Murati: Aplikoni për mbështetje finaciare për bizneset e reja

  Zëvendës drejtori i Agjencionit për punësim i Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati ka informuar se ky agjencion sot ka...

  Maqedoni: Turizmi në kolaps

  Pandemia e koronavirusit ka ndikuar që të ulet numri i turistëve të huaj, që vizitojnë vendet turistike në Maqedoninë...

  Qeveria e Shqipërisë, 4.8 miliardë lekë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti

  Brenda 6 muajve nga tërmeti i 26 nëntorit, qeveria ka miratuar në buxhetin e vitit 2020, përdorimin e fondit...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -