More

  Drilon Lleshi zgjidhet kryetar i Federatës së Kajakut në Maqedoninë e Veriut

  Sot në qytetatin e Dibrës, Federata e Kajakut në RMV mbajti kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor, në të cilin zgjodhën kryetarin e ri dhe organet udhëheqëse të federatës.

  Pjesëmarrës në kuvend ishin 12 delegatë që përfaqësonin 8 klube të kajakut nga i gjithë territori i Maqedonisë së Veriut, të cilët unanimisht, me 12 vota pro, për kryetar të Federates zgjodhën kandidatin e vetëm për kryetar, z.Drilon Lleshin.

  Pas zgjedhjes, z.Lleshi falënderoi të gjithë kuvendarët dhe klubet pjesëmarrëse në kuvend për besimin e dhënë, i cili besim, sipas Lleshit, sa privilegj, më shumë është përgjegjësi përpara gjithë dashamirësve të kajakut, për të vazhduar me përgjegjësi dhe përkushtim në avancimin e mëtejshëm të këtij sporti, në arenën kombëtare e ndërkombëtare.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....

  AlternAtivA: Jemi KUNDËR legalizimit të mariuhanës

  Pas njoftimit të Kryeministrit se dëshiron të bëjë legalizimin e mariuhanës dhe, sipas tij, vendosjen e saj në korniza...

  Arrestim më Aeroportin e Shkupit

  Mbrëmë pas mesnate rreth orës 1:40 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit nga nëpunësit policor është privuar nga liria B.N...