More

  Dua Lipa krijon “Sunny Hill Academy” – këto janë mundësitë e artistëve të rinj!

  - Marketing -

  Fondacioni “Sunny Hill” i krijuar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin Lipa, bashkë me Komunën e Prishtinës, kanë dhënë sot lajmin se do të krijojnë një akademi muzikore, për talentët e rinj të muzikës në Kosovë.

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një konference të përbashkët me Dukagjin dhe Dua Lipën, ka bërë të ditur se “Sunny Hill Foundation” së bashku me Komunën e Prishtinës do të investojë 150 mijë euro për realizimin e projektit “ Sunny Hill Academy”.

  “Sunny Hill foundation 150 mijë euro në rregullimin e hapësirave ku do të ketë studio të ushtrimeve e studio regjistruese për talentët e Kosovës. Prej se që e kemi marrë pallatin e Rinisë në Menaxhim do ta japim për shkollën e muzikës Prenk Jakova. Një pjesë do t’i jepet “Sunny Hill” foundation për Sunny Hill Academy”, ka deklaruar Ahmeti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ziberi: Nga 14 të infektuar në Shkup, asnjë nga Saraji

  Nga 14 të infektuarit e rinj ditën e sotme në Shkup, gjashtë janë në Butel, dy në Çair, nga...

  FC “SARAJ” ka një njoftim të rëndësishëm

  NJ O F T I M Shkolla e Futbollit Saraj njofton të gjithë futbollistët përfshi gjeneratën 2004; 2005, 2006, 2007,...

  Para dhe pas! Ja si ka ndryshuar pastërtia e Detit të Zi në Turqi gjatë pandemisë

  Përpos të gjithë izolimit, viktimave dhe infektuarve një nga të mirat që solli kjo pandemi është përmirësimi i cilësisë...

  Qeveria publikoi rregullat e punës për kafenetë dhe restoranet (FOTO)

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e 57-të, të mbajtur më 26 maj 2020, solli vendim...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -