More

  Dua Lipa përfshihet në politikë, del kundër kryeministrit

  - Marketing -

  Vendimi i kryeministrit britanik për të pezulluar për një muaj Parlamentin ka shkaktuar zemërimin e të gjithëve.

  Edhe këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka reaguar me anë të një postimi në Instagram rreth situatës politike në Britani.

  Këngëtarja ka shpërndarë një fotografi ku duket kryeministri Boris Johnson dhe në pankartë shkruhet: “U prehtë në paqe demokracia britanike”. Kjo nuk është hera e parë që Dua tregon se është kundër Brexit.

  Vendimi i kryeministrit britanik për të pezulluar për një muaj Parlamentin ka shkaktuar zemërimin e deputetëve dhe kundërshtarëve të një Brexiti pa marrëveshje.

  Kryeministri Johnson i kërkoi Mbretëreshës Elizabetë të mbyllë sesionin aktual të parlamentit që të hapet një sesion i ri pas fjalimit të saj më 14 tetor për të parashtruar axhendën legjislative të qeverisë së tij.

  Boris Johnson është zotuar ta nxjerrë Britaninë nga BE me ose pa marrëveshje për termat e shkëputjes.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...
  - Marketing -
  - Marketing -