Home / LAJME / Dua Lipa tregon sekretin për një fytyrë si të saj – me shkëlqim dhe pa shenja

Dua Lipa tregon sekretin për një fytyrë si të saj – me shkëlqim dhe pa shenja


Dua Lipa ka lëkurën të cilën e dëshirojmë të gjithë.

Përveç tretmaneve që ajo bën, ajo kohëve të fundit zbuloi se si është rutina e saj dhe qenka mjaft e thjeshtë.

Në një intervistë të fundit, këngëtarja me origjinë shqiptrare, tha se është ‘mjaft metodike’ kur bëhet fjalë për mbajtjen nën kontroll të fytyrës së saj.

“Unë e pastroj fytyrën time çdo natë me vaj pastrimi nga Pai pastaj përdor një pastures kremi dhe aplikoi një serum proviotik dhe krem për fytyrën nga Esse”, tha ajo.

Dua nuk ndalet këtu.

Ajo ka punë edhe në mëngjes.

“Në mëngjes, unë përdor përsëri pastruesin nga një markë dermatologjike e quajtur Synergy, pastaj hidratues dhe SPF”.

Pra, kjo është rutina e Dua Lipës për një fytyrë sa më të pastër dhe me shkëlqim duke marrë parasysh se ajo shumicën e kohës rri pa grim.

About Derveni Info

Check Also

Francë, mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Më shumë se 500-mijë persona manifestuan sot në mbarë Francën, në kuadër të një greve …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *