More

  Dua Lipa tregon sekretin për një fytyrë si të saj – me shkëlqim dhe pa shenja


  Dua Lipa ka lëkurën të cilën e dëshirojmë të gjithë.

  Përveç tretmaneve që ajo bën, ajo kohëve të fundit zbuloi se si është rutina e saj dhe qenka mjaft e thjeshtë.

  Në një intervistë të fundit, këngëtarja me origjinë shqiptrare, tha se është ‘mjaft metodike’ kur bëhet fjalë për mbajtjen nën kontroll të fytyrës së saj.

  “Unë e pastroj fytyrën time çdo natë me vaj pastrimi nga Pai pastaj përdor një pastures kremi dhe aplikoi një serum proviotik dhe krem për fytyrën nga Esse”, tha ajo.

  Dua nuk ndalet këtu.

  Ajo ka punë edhe në mëngjes.

  “Në mëngjes, unë përdor përsëri pastruesin nga një markë dermatologjike e quajtur Synergy, pastaj hidratues dhe SPF”.

  Pra, kjo është rutina e Dua Lipës për një fytyrë sa më të pastër dhe me shkëlqim duke marrë parasysh se ajo shumicën e kohës rri pa grim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...