More

  Duka: Gjendja në Dibër vazhdon të jetë e komplikuar

  - Marketing -

  Kryetari I Dibrës, Hekuran Duka, thotë se gjendja në Dibër vazhdon të jetë e komplikuar, duke rikujtuar se në këtë qytet ku fillimisht mori hov virusi korona ka pasur edhe viktima.

  Sipas tij, situate është shqetësuese për sa kohë që në kuadër të shifrave të reja që çdo ditë publikon Ministria e Shëndetësisë, persona të prekur ka edhe në Dibër.

  Sipas tij fillimisht qytetarët nuk I morën seriozisht masat e Qeverisë, por më shtimin e rasteve të të prekurve, viktimave dhe numrit të të izoluarve, u rrit edhe vetëdijesimi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulejman Rexhepi: Nëse qeveria nuk na i jep ndihmat, do ta bëjmë këtu Bangladesh me Koronavirus (Video)

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, ka kerkuar nga qeveria që tia ndajë BFI-së pjesën e saj të...

  Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

  Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në...

  Edhe një shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi në SHBA

  Një shqiptar e ka humbur jetën nga koronavirusi në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Bëhet fjalë për Jani...

  Rama e nis ditën me fjalët e shenjta nga Kurani

  Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka nisur ditën sot me disa fjalë të shenjta nga Kurani. Ashtu si çdo mëngjes,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -