More

  Dy hidroplanë nisen drejt Lubinit

  - Marketing -

  Vatrën e zjarrit që nga mëngjesi i sotshëm ka kapluar një pjesë të pyjeve për rreth fshatit Lubin, zjarrfikësit ende nuk kanë arritur ta shuajnë plotësisht.

  Me kërkesë të Komunës së Sarajit, dy hidroplanë të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim rreth orës 17 kanë fluturuar mbi zonën e përfshirë nga zjarri, në përpjekje për ta shuar atë pa rënë nata.

  Megjithëse nga Brigada e Zjarrfikësve të Shkupit, gjatë ditës kanë shuar një pjesë të flakëve, ato thanë se kanë marr hov pasdite, me ç’rast kanë kërkuar ndihmë edhe nga ajri.

  Foto:

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zyberi: Ndihmë shtetërore deri në 20.000 euro për të rinjtë për të ble apartamente dhe shtëpi

  Sot  kandidati për Kryeministër të pare shqiptar, Naser Zyberi, vizitoi familje të moshës se re me të cilët bashkëbiseduan...

  ANKETË e re nga Instituti Ndërkombëtar për Demokraci

  Koalicioni LSDM-BESA dukshëm është para VMRO-DPMNE-së, konkretisht 24.8 për qind ndaj 21.2 për qind. Kështu tregojnë rezultatet e anketës...

  Komisioni për Sëmundje Infektive vendos, nëse do të mbyllen sërish kufijtë me Kosovën dhe Serbinë

  Ministria e Shëndetësisë njofton se për shkak të zhvillimeve të fundit lidhur me gjendjen me koronavirusin në fqinjësi, Komisioni...

  Maqedoni/ 13 viktima dhe 173 raste të reja me COVID-19, 150 të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit prej 1653 testimeve të realizuara, 173 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Fatkeqësisht brenda 24 orëve...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -