More

  E dhimbshme: Fundi i Nikolla Tesllës

  - Marketing -
  FOTOGRAFIA E FUNDIT E NIKOLA TESLA
  Nikolla Teslla i cili njihet si shpikësi i energjieë elektrike, vdiq më 7 janar 1943 në kushte aspak të denja, në një dhomë të hotel “New Yorker”, ku kaloi 10 vitet e fundit të jetës së tij.
  Njihet si ndër shkencëtarët më të përkryer të fundshekullit XIX-të dhe fillimshekullit XX-të.
  Nikola Tesla ishte zotëruesi i 7 gjuhëve, ishte një shpikës, fizikant, inxhinier mekanik dhe inxhinier elektrik.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -