More

  E pikëlluar Çarshia e Shkupit


  E pikëlluar Çarshia e Shkupit !

  Ftesës së Zotit duke ia bërë teslim shhpirtin e tij fisnik, u largua nga kjo botë edhe një nga esnafët e çarshisë së Shkupit, Haxhi Muharem Skenderi.

  I lindur më 23 maj 1965 në Shkup, me origjinë nga fshati Arnaqi i Dervenit.
  Zejtar i vjetër dhe mjeshtër i përsosur, njeri me vyrtyte të larta morale, shok besnik dhe njeri i dalluar për nga sinqeriteti. besimtar i urtë, humanitari dhe solidar.

  Ngushlllime familjes, miqve dhe esnafit të Shkupit.

  Allahu e mëshiroftë shpitin e Tij, duke e shpërblyer me xhenet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Familjarët e rastit “Monstra” të irrituar nga fjalët e Fetait, na e vrau shpresën për drejtësi

  Familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra” janë shprehur të zhgënjyer nga prokurorja Fatime Fetahi, pas fjalëve të fundit...

  Adem Avziu emërohet Drejtor Gjeneral në Elem Turs

  ‘Elem Turs’ nga sot me menaxher të ri. Adem Avziu, ish Sekretari Shtetëror në MSHIA është emëruar Drejtor Gjeneral...

  UNT hap konkurs për transferim të studentëve në ciklin e parë studimor

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup hapë 𝑲 𝑶 𝑵 𝑲 𝑼 𝑹 𝑺 - për transferim të studentëve në...

  Nis sistematizimi i 1.349 administratorëve, numri më i lartë në MPB

  Pas më shumë se një dekadë, 1349 administratorët që kanë marrë rroga duke ndenjur në shtëpi, shumica e të...