Home / DËRVENI / Edhe Bojana me xhami të Re

Edhe Bojana me xhami të Re

Edhe fshati Bojanë ka filluar punët për ndërtimin e Xhamisë së re e cila ka qenë nevojë e kahmotshme e banorëve të Bojanës. Xhamia e Re do të ndërtohet në vendin e njejtë ku deri tash ka qenë xhamia e fshatit. Me iniciativë të banorëve të Bojanës, këto ditë ka filluar puna për rrënimin e xhamisë së vjetër dhe rregullimi i hapsirës për themelet e Xhamisë së Re.

Qoftë puna e mbarë e Zoti i ndihmoftë

Derveni.info ju sjell foto nga vendngjarja:

About Derveni Info

Check Also

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti priti në takim zyrtaren amerikane Dianna Palequin

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *