More

  Edi Ramës i këndojnë si Enver Hoxhës në Tepelenë

  - Marketing -

  Hapja e takimi të djeshëm të Partisë Socialiste në Tepelenë u bë nga Golik Ali Jaupi. Ky i fundit njihet si personazhi që i ka thurur këngë Enver Hoxhës në kohën e komunizmit. Madje disa kohë më parë doli dhe një video e tij duke kënduar me kandidatin e Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi këngë për diktatorin Hoxha.

  Mbrëmë Goliku përpara se ti këndonte Edi Ramës tha se ka ardhur koha ti këndojë komandantit të ri pasi i kishte kënduar të atij të vjetrit (Enver Hoxhës).

  “Këndova atëherë përpara komandatit të asaj kohe (Enver Hoxhës), sot ka ardhur për këtë komandat këtu (Edi Ramën)”, tha Goliku

  E vënë më shumë në trajtat e një poezie në formë bejteje ai i këndoi Ramës për gjithë madhështinë e tij si burrë shteti e që vetëm ai mund ta bëj Shqipërinë. Një detaj që bie në sy te vargjet e këngës është se Goliku i drejtohet me emrin Edvin Ramës, gjë që kryeministri se ka fort për zemër pasi në këtë mënyrë e ka thirrur vetëm kundërshtari i tij politik Sali Berisha.

  Gjatë recitimit të vargjeve dhe deri në fund të saj i gjithë elektorati i mbledhur në miting e shoqëroi atë me duartrokitje dhe ovacione të forta.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Levizja BESA – Saraj: Në kohë të pandemisë disa vendbanime të Sarajit kanë mungesë të ujit, ndërsa Komuna e Sarajit është në gjumë

  Në këtë periudhe qe vendi ynë përballet me pandeminë e krijuar nga virusi COVID-19, uji është një nga elementet bazë...

  Arrestohet një djalë nga f.Gërçec

  Zyrtarët policorë kanë privuar nga liria personin J.R. 28 vjeçar nga fshati Gërçec i Komunës së Sarajit. Në raportin e...

  Nga mesnata priten çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme duhet të publikoj çmimet e reja me pakicë të derivateve të...

  Dy ditë pa viktima nga Kovid-19, më shumë të infektuar në Shkup

  Në dy ditët e fundit nuk janë regjistruar viktima nga koronavirusi në shtet, ndërsa shënohet ulje minimale e numrit...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -