Home / BOTA / Erdogan i vendosur: Trupat turke të gatshme për sulm

Erdogan i vendosur: Trupat turke të gatshme për sulm

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se trupat ushtarake turke dhe aleatevë nga opozita siriane janë të gatshëm të fillojnë sulmin në qytetin Manbi në Siri.
Atë qytet ende e mbajnë kurdët nga Siria.
“ Do ta zbatojmë vendimin tonë për Manbi”, u ka thënë Erdogan gazetarëve.
Qëllimi është që atë qytet t’ua kthejnë banorëve arabë të cilët siç kanë thënë kanë prona, transmeton Asociated Press.

About Derveni Info

Check Also

Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri më kërkoi të bëhet deputet! Zekiri: BDI-në e kam mbështetur hapur!

“Muhamedi ka ardhur tek unë për tu bërë deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, para …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *