More

  Erdogan i vendosur: Trupat turke të gatshme për sulm

  - Marketing -

  Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se trupat ushtarake turke dhe aleatevë nga opozita siriane janë të gatshëm të fillojnë sulmin në qytetin Manbi në Siri.
  Atë qytet ende e mbajnë kurdët nga Siria.
  “ Do ta zbatojmë vendimin tonë për Manbi”, u ka thënë Erdogan gazetarëve.
  Qëllimi është që atë qytet t’ua kthejnë banorëve arabë të cilët siç kanë thënë kanë prona, transmeton Asociated Press.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sekretari shtetëror në MSHIA iu del ne mbrojtje administratorëve shqiptarë

  “Turp për Taravarin!!! Nuk mund ta paramendoj që një “Doktor” të shprehet me këtë fjalor!!! Sot Taravari ofendoi mbi 22.000...

  Komuna e Sarajit “harron” ditëlindjen e Isa Boletinit

  Komuna e Sarajit vazhdon me nëpërkëmbjen e figurës së Isa Boletinit, si dhe bustit të tij i cili qëndron...

  Lëvizja NDRYSHE: “Të mbrojmë votën shqiptare”

  Shqiptarët përveç se duhet të orientojnë votën e tyre drejt partive politike, ata gjithashtu duhet të mbrojnë votën shqiptare...

  Nënshkruhet marrëveshja “Shkup–Bllacë”

  Dy dekada pritje, zvarritja për shkak të huqjeve të projekteve Dy dekada u premtua, por sot arriti të nënshkruhet...
  - Marketing -
  - Marketing -