More

  EVN demton rrugën kryesore në Matkë, komuna nuk reagon

  Kompania EVN gati dy vite prej kur ka filluar punimet për dislokimin e largpërçuesve prej hidrocentralit te Matkës ka dëmtuar rëndë rrugën kryesore pë në Kanjonin e Matkës dhe deri sot nuk e ka riparuar atë.

  Sipas rregullave ligjore investitori i punëve toksore ne hapsirat publike ka obligim që në afat prej 30 ditëve pas përfundimit te puneve, hapsiren e demtuar ta ktheje ne gjendjen e meparshme gjegjesisht ne kete rast ta asfalton rrugen e gropuar. Por, siç shihet edhe ne fotot e derguara nga lexuesit rruga ka mbetur e gropuar dhe e paasfaltuar edhe pas rreth dy viteve nga fillimi i punimeve. Nderkohe qe komuna e Sarajit e cila eshte pergjegjese per mbikqyrjen e puneve ne teritorin e saj nuk dihet se a ka nderrmare masa ndaj demtuesit te rruges, gjegjesisht ndaj EVN.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...