More

  Fadil Murtezani sërish rikthehet në postin e drejtorit të Shkollës Fillore “25 Maji”

  - Marketing -

  Drejtori i Shkollës Fillore “25 Maji”, në Hasanbeg, Fadil Murtezani i cili para dy ditëve u shkarkua nga posti, sot me vendim të kreut të Komunës së Gazi Babës, sërish është kthyer në këtë post, por si ushtrues detyre.
  Paraprakisht kreu i Komunës së Gazi Babës, Boris Georgievski pas shkarkimit të Murtezanit për ushtrues detyre emëroi IBe Mustafa, kjo shkaktoi reagimin e prindërve në Hasanbeg të cilët në shenjë revolte, organizuan edhe protesta, përmes të cilave kërkuan kthimin e Murtezanit në postin e drejtorit.

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një ditë e bukur në mal, larg traumës së pandemisë

  "Sot, ne një grup adhuruesish të natyrës, nën organizimin e Shoqatës Malore "Gryka e Dervenit", për disa orë u...

  Muça: Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!

   “Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!  Shumë shpejt do...

  Ky është kabineti i Kryeministrit Hoti

  Javën e ardhshme pritet që të formohet qeveria e re e Kosovës, ndërsa "Koha.net" ka publikuar sot një listë,...

  Muhamed Zeqiri , i infektuar me COVID-19, bashkë me bashkëshorten dhe foshnjën 3 muajsh

  Ndërsa në 24 orët e fundit nga kryerja e 771 testeve kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 62 persona, Presidenti...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -