More

  Familja Hasani bëhet me shtëpi të re, nga Zvicra në Saraj me motor, për t’ua dhuruar çelësat

  Familja Hasani nga Saraji i Shkupit u bë me shtëpi të re.

  Ata paraprakisht kanë jetuar në kushte shumë të rënda.

  Kryefamiljari i kishte braktisur, ndërsa 2 djemtë dhe nëna e tyre janë strehuar te dajallarët.

  Në ndihmë atyre u doli Klubi motoristik “Plisat” nga Zvicra në bashkëpunim me organizatën humanitare “Kalliri i mirësisë”.

  Elmedini shprehet mirënjohës për shtëpinë që ua ndërtuan. Tani ai thotë se kanë një brengë më pak.

  E klubi motoristik “Plisat” që e morën këtë iniciativë për siguruar shtëpinë, erdhën me motor nga Zvicra,  për t’ia dhuruar familjes Hasani çelësin e shtëpisë së re. Kapiteni i këtij klubi, Fatmiri Aliu, thotë se nuk ka fjetur nga emocionet se kjo familje do të bëhet me shtëpi.

  Edhe nga kalliri i mirësisë shprehën falënderimi për të gjithë ata që kontribuan për ndërtimin e kësaj shtëpie.

  Ndryshe kjo është shtëpia e katër me radhë që ndërton klubi motiristik nga Zvicra “Plisat”. Nënkryetari i Klubit, Naim Nuredini, thotë se nuk do të ndalen me kaq dhe se do të vazhdojnë të ndihmojnë njerëzit në nevojë. Shtëpia e re e familjes Hasani nga komuna e Sarajit, ka tre dhoma dhe është e rregulluar dhe mobiluar në tërësi nga “Plisat”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...