More

  Fazliu: Arbëri politikani i duhur i kohës së sotshme

  - Marketing -

  Republika e Maqedonisë gjat historisë së saj ka pasur shum politikan të rinj , por sot me shumë bindje dhe pa modesti e them se politikani i cili ka bagazh dhe potencial të jashtëzakonshëm është Arbër Ademi.
  Arbëri karakterizohet me zgjuarsi , maturi e qetsinë që e posedon.Fjalori i tij e posaqërisht e folura e tij është pikënisja që e bën Arbërin të jashtëzakonshëm.
  Kam qenë student i tij dhe nuk e kam njohur aq shumë , sigurisht mardhënjet student – profesor nuk janë në nivelin e një shoku apo miku , por më rastisi fati që Arbërin ta njoh edhe për së afërmi , gjatë periudhës 2016/2017 kur ishte Zv/Kryeministër.
  Si Zv/Kryeministër , krijoi imazhin e tij prej një politikani modern e të afirmuar , ku shumë diplomatë të vendeve mike e posaqërisht të vendeve të UE-së kishin dhe kanë vlersimet më të larta për të , kurse ambasadori i Francës në një nga intervistat e tij e cilësoi si politikani modern e i duhuri për Maqedoninë.
  Sot më shumë se kurë Arbëri i duhet arsimit , sepse vetë ai buron nga arsimi.
  Shpifjet dhe akuzat e pabaza që i bëhen atij ditëve të fundit jam i bindur se vetëm do ta çelikosin vullnetin e tij për të punuar edhe më shumë për avansimin arsimit në vendin tonë, prandaj ne pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, por edhe e gjithë rinia e vendit duhet ta ruajmë këtë aset të çmuar që e kemi dhe mos të lejojmë që dikush ta nëpërkëmbë atë.

  Arbër, Lideri jonë dhe i shqiptarëve Ali Ahmeti njëherë na pat porositur se Shkëmbin sa më shum e rreh era aq më shumë forcohet , shkruan në llogarinë e tij në facebook Jetmir Fazliu , aktivist i Bdi-së .

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Halil Kastrati dorëzon edhe 10 shtëpi të reja

  Shoqata “Jetimat e Ballkanit” në krye me Halil Kastratin kanë dhuruar çelësat e 10 shtëpive për familjet në Komunën...

  Ambasadorja amerikane viziton BFI-në

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, zonja Kejt M. Bërns (Kate Marie Byrnes), ka vizituar më...

  Orhan Murtezani: “Prej sot 917 të punësuarit kanë rritje të pagës për 5%”

  Drejtori i Hekurudhat e RMV-Transport ua rrit rrogat 917 punëtorëve për 5%. “Prej sot 917 të punësuarit në Hekurudhat e...

  EKSKLUZIVE / Kryetari i komunës duke konsumuar kokakin në lokal ( VIDEO )

  Një kryetar bashkie është filmuar duke marrë kokainë në një ambient publik. ABC News publikoi sot në mëngjes në emisionin...
  - Marketing -
  - Marketing -