More

  FC Shkupi firmosi me 19 vjeçarin Firat Gullu

  FC Shkupi firmosi kontratë me turkun 19 vjeçar, Firat Gullu. Bëhet fjalë për futbollist që ka veshur fanellën e skuadrës së Gallatasarait, atë të moshave të reja, ndërsa ka regjistruar edhe 50 ndeshje për kombëtaren turke. Futbollisti turk ishte me skuadrën e FC Shkupit në përgatitjet në Ohër, ku për afër kishte mundësi që të testojë forcën e tij me kolegët e rinj të skuadrës nga Çairi.

  Gulu, me ekipin e tij, në kampionatin elitar të U19, regjistroi 15 ndeshje, duke shënuar një gol dhe duke shtuar një asistim, ndërsa ka edhe 4 paraqitje në Ligën e të rinjve të UEFA-s.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe dy shqiptarë në Këshillin Sportiv të ARSM-së, ja emrat e tyre

  Dy profesorët e njohur të kulturës Fizike, Arlind Huseini nga Tetova dhe Blerim Saiti nga Shkupi janë zgjedhur anëtarë...

  Shpërthen lufta e armatosur mes dy shteteve(Foto)

  Mediat azerbajxhane kanë publikuar një moment nga konflikti me forcat armene, në kufirin e diskutueshëm mes dy vendeve. Në video...

  Sërisht premtime për Liqenin Treska !?

  “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar dhe i pa...

  Zaev prezanton pakon e katërt financiare

  Më shumë se 20 minuta foli për 31 masa të reja që janë pjesë e paketës së katërt të...