More

  Festim Halili: Mirëmbajtja e hekurudhës, një sfidë e patjetërsueshme


  Drejtori
   i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili njofton se rreshjet e mbrëmshme të shiut kanë shkaktuar dëme në disa pjesë të trasës hekurudhore  të korridorit 10.Ekipet e ndërrmarjes në afat prej dy orësh kanë riparuar dhe ka rinisur komunikacioni.

  ‘Mirëmbajtja e hekurudhës është një sfidë e patjetërsueshme.

  Respekt i veçantë për punëtorët e hekurudhës që janë të gatshëm në çdo moment të intervenojnë-thotë Halili.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksion i madh policor në Çair

  Sonte vërejet presencë e shtuar e forcave policore në komunën e Çairit raporton Centar.mk. Sipas informatave nga tereni policia...

  Vazhdojnë shifrat e larta të të infektuarve! 26 të vdekur dhe 1295 raste të reja me Covid-19

  1295 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 3315 teste të...

  Avni Rustemi dhe Driton Lleshi takuan kryetarin e Komitetit Olimpik të Maqedonisë

  Zëvendës drejtori i Agjencisë për rini dhe sport z. Avni Rustemi dhe kryetari i Federatës së Kajakut në Maqedoninë...

  Halk Bank do ta zëvendësojë Eurostandard

  Bordi Drejtues i Postës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e sotme e ka pranuar ofertën përfundimtare të Halk...