More

  Festim Halili nuk ndalet! Ja çfarë po ndodh në parkingun e stacionit hekurudhor në Tetovë

  Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili është i përkushtuar maksimalisht në punë . Këtë më së miri e dëshmon videoja e sontme që publikoi në fesbuk, e në të ciën shihet  punimet që po zhvillohen në asfaltimin e parkingut  të stacionit hekurudhor në Tetovë. Halili shton se ky vend i errët, së shpejti  do shndërrohet në vendqëndrim për qytetarët dhe pasagjerët.Madje, Halili postimin e ka nisur me  thënien e rilindasit, poetit të madh shqiptar Naim Frashëri- “Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë!

  Siç ka thënë Naimi, punë punë natë e ditë, që të shohim pakëz dritë.

  Asfaltojmë parkingun e stacionit hekurudhor në Tetovë.

  Së shpejti, ky vend i errët do shndërrohet në vendqëndrim për qytetarët dhe pasagjerët- thtë Halili.

  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak...

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis...

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e...

  Nusja e prekur me Covid-19 martohet nga dritarja (FOTO)

  Ajo donte me çdo kusht që të martohej dhe asgjë nuk do t’ia prishte ditën më të lumtur të...