More

  Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit


  Drejtori
   i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili njofton se ky institucion ka aplikuar në IPA3 programën evropiane, që të financohet dhe përgaditet studimi gjithëpërfshirës për ndërtimin e linjës hekurudhore nga stacioni Ilinden deri tek Aeroporti i Shkupit me gjatësi 6.5 km.Do të lehtësohet transferimi i mërgimtarëve dhe udhëtarëve të tjerë, nga aeroporti ose anasjelltas në qytetet gjegjëse ku kemi stacion hekururdhor-thotë Halili.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....

  AlternAtivA: Jemi KUNDËR legalizimit të mariuhanës

  Pas njoftimit të Kryeministrit se dëshiron të bëjë legalizimin e mariuhanës dhe, sipas tij, vendosjen e saj në korniza...

  Arrestim më Aeroportin e Shkupit

  Mbrëmë pas mesnate rreth orës 1:40 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit nga nëpunësit policor është privuar nga liria B.N...