Home / DËRVENI / Festival Multikulturor në Ljubin

Festival Multikulturor në Ljubin

Dje nën organizim të Shoqërisë Kulturore Artistike “DIVANHANA” nga f.Lubin u mbajt Festivali Multikulturor 2019. Në këtë festival tradicional ku promovohen kulturat e komuniteteve e veçanërisht të komunitetit boshnjak, morrën pjesë shum shoqata kulturore dhe grupe valltarësh nga vendi.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *