More

  Filipçe: Gjendja me virusin është serioze dhe kritike

  Pasi u shënua numër rekord i rasteve të vdekjes nga KOVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ka reaguar ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

  Ai ka thënë se është shënuar edhe rekord prej 30 për qind të rasteve pozitive nga të testuarit ndërsa 600 persona janë të shtruar në spitale.

  “Gjendja me virusin është jashtëzakonisht serioze dhe kritike, presioni mbi spitalet dhe kuadrin mjekësor është shumë i madh. Vala e vjeshtës është e ashpër në Evropë dhe Botë, askush nuk është i përjashtuar. Lus që të kuptohet seriozisht se prej çdonjërit nga ne varet se si do ta tejkalojmë këtë valë. Pres që me urgjencë dhe procedurë të shkurtuar të miratohen gjitha masat dhe ndryshimet ligjore. Bëj thirrje për përgjegjësi maksimale nga çdo individ dhe respektim të masave për mbrojtje”, ka shkruar Filipçe në Facebook. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zv/Kryeministri i Parë Grubi, nderon figurën e Isa Boletinit në Saraj

  Sot në këtë ditë të madhe për shqiptarët anë e mbanë botës, padiskutim se respektin më të madhë e...

  Zaev: Nuk kam caktuar takim me kryeminsitrin Borissov

  Kryeministri Zoran Zaev sot tha se nuk ka caktuar takim me kryeministrin bullgar, Boyko Borissov. “S’kam caktuar takim mes meje...

  Në Mal të Zi për herë të parë shqiptarët festuan me flamur kombëtar

  Në Malin e Zi sivjet për herë të parë shqiptarët kanë arritur të festojnë 28 nëntorin me flamurin kombëtar. Për...

  Filipçe: Deri në fund të vitit do të ndërtohen katër spitale

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se deri në fund të vitit do të ndërtohen katër spitale modulare në...