More

  Filipçe: Gjendja në spitalet po stabilizohet, jemi të gatshëm për çdo skenarë

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se gjendja në spitalet po stabilizohet dhe se pritjet janë që në periudhën e ardhshme të ketë më tepër lëshime se sa pranime në spitalet, shkruan Derveni.info

  “Në takimin e sotëm me drejtorët e kov id-qendrave në Shkup kemi biseduar për gjendjen me virusin . Në repartet infektive ka vende të mjaftueshme. Gjendjen jemi duke e ndjekur nga dita në ditë dhe jemi të gatshëm për çdo skenarë. Nëse këto parashikime nuk realizohen kemi në dispozicion reparte të reja dhe kapacitete shtesë spitalore të cilat janë të gatshme të hapen”, ka deklaruar Filipçe.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bexheti: Komunën e gjeta me mbi 2mln euro borxh, ndërsa tani borxhi është vetëm 70 milion denarë

  Borxhet e komunave të cilat janë publikuar në disa media ditëve të fundit duket se nuk janë të sakta...

  Policia ndërhynë në dy ahengje familjare në Shkup

  Policia mbrëmë ka ndaluar dy ahengje familjare në Shkup. Në rastin e parë, policia pas informacioneve për muzikë të...

  Përfundoi me sukses aktiviteti ekologjik i organizuar nga rinia e vendbanimit Bojanë

  Përfundoi me sukses aktiviteti ekologjik i organizuar nga Rinia e vendbanimit Bojanë. Aktiviteti ekologjik vijoi duke filluar prej te varrezat...

  Regjistrohen 190 raste të reja me Covid-19 dhe 6 viktima

  Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1530 testime për koronavirus dhe prej tyre 190 kanë rezultuar...