More

  Filipçe: Janë siguruar respiratorë, maska dhe teste

  - Marketing -

  Janë siguruar 55 aparate për frymëmarrje prej të cilëve 25 nga ana e Zyrës për shërbime të projekteve të KB-së (UNOPS), përmes mjeteve të siguruara nga Norvegjia dhe 30 përmes UNDP-së nga furnizues nga Kina, për importin e të cilave një pjesë e mjeteve urgjente të cilat i siguroi Bashkimi Evropian për mbështetje të vendit në ballafaqimin me koronavirusin:, kështu njoftoi përmes profilit të tij në facebook, ministri i shëndetësie Veko Filipçe.

  Ai gjatë konferencës së djeshme njoftoi se gjatë javës që vjen si donacion pritet të arrijnë ehe 500 mijë maska dhe 20 mijë teste për koronavirusin.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulejman Rexhepi: Nëse qeveria nuk na i jep ndihmat, do ta bëjmë këtu Bangladesh me Koronavirus (Video)

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, ka kerkuar nga qeveria që tia ndajë BFI-së pjesën e saj të...

  Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

  Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në...

  Edhe një shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi në SHBA

  Një shqiptar e ka humbur jetën nga koronavirusi në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Bëhet fjalë për Jani...

  Rama e nis ditën me fjalët e shenjta nga Kurani

  Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka nisur ditën sot me disa fjalë të shenjta nga Kurani. Ashtu si çdo mëngjes,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -