More

  Filloi ndalesa e peshkimit në Lumin Treska, dënimet janë të mëdha!

  - Marketing -

  Prej me datë 1 Tetor filloi ndalesa për peshkim në Lumin Treska dhe e troftës në veçanti për shkak të periudhës së shumimit. Shoqata e peshkatarëve “RIBAR 2011” ka filluar kontrollet në terren dhe njoftohet se deri më tani po rrespektohet ndalesa dhe nuk janë hasur peshkatarë duke peshkuar në peridhën e ndalesës.

  Me këtë rast duam tu bëjmë thirrje peshkatarëve por edhe banorëve përreth lumit Treska që ta rrespektojnë ndalesën e peshkimit me qëllim që ta mundësojmë shumimin sa më të madh të troftës në lumin tonë të dashur dhe të pastër Treska. Njëkohësisht njoftohet opinioni se dënimet për peshkim të paligjshëm në këtë peridhë të vitit janë shum të larta, dhe çdokush që do kapet duke peshkuar do të dënohet, thuhet në njoftimin e shoqatës peshkatare “Ribar 2011”.

  Më poshtë duken tabelat dhe lumi i pastër gjat kontrolleve të sotme:

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  SHA “Posta e Maqedonisë” ka shpallur konkurs për punësimin e 280 punëtorëve

  SHA “Posta e Maqedonisë” ka shpallur konkurs për punësimin e 280 punëtorëve nëpër filialet e saj në gjithë territorin...

  Vizat e punës, ky është lajmi i fundit që vjen nga Gjermania

  Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji...

  “Qeveri pa BDI-në”, flet Spasovski, Ademi: BDI-ja do të dalë me qëndrim

  Kryeministri teknik, Oliver Spasovski duke u përgjigjur në pyetjen e TV21 rreth deklaratës së Ljubço Nikollovskit i cili mbrëmë...

  Njëvjetori i aksidentit tragjik, marsh nga Llaskarca deri në Gostivar

  Një vit pas tragjedisë së Llaskarcës ku në një aksident trafiku humbën jetën 16 persona dhe dhjetëra të tjerë...
  - Marketing -
  - Marketing -