More

  Filloi turneu i Shahut “Bojana 2021”

  Rinia e fshatit Bojanë këto ditë po realizon një aktivitet tejet atraktiv dhe interesant, bëhet fjalë për turneun e shahut “Bojana 2021”. Një aktivitet i këtillë për së pari herë organizohet në komunën e Sarajit.

  Nga fotot që ka siguruar redaksia e derveni.info duket se interesimi për pjesmarrje është i madh. Ditët në vijim pritet të mbahet edhe finalja e këtij turneu.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Komuna e Çairit dhuroi donacion dy autoambulanca për Shtëpinë e shëndetit Shkup

  Komuna e Çairit dhuron dy autoambulanca për shërbimin e ndihmës së shpejtë pranë Shtëpisë së Shëndetit – Shkup, për...

  Konfiskohen rreth 40 kg marihuanë

  Policia dje ka prerë një kanal ndërkombëtar për transport të rreth 40 kilogram marihuanë, e cila nga Kosova është...

  Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

  Nga sonte në mesnatë çmimet me pakicë të benzinës EURO SUPER BS-95 dhe EURO SUPER BS-98, si dhe EURO...

  Publikohen pagat e Kryeministrit dhe Ministrave

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka publikuar pagat e kabinetit të kryeministrit Zoran Zaev, transmeton Alsat. Pagë...