More

  Fillon puna për ndërtimin e Xhamisë në Çajlanë

  - Marketing -

  Edhe fshati Çajlanë ka filluar përgaditjet për ndërtimin e Xhamisë së re të fshatit. Derveni.info para disa ditëve njoftoi se proekti ideore është gati dhe pritet fillimi i punimeve në terren. Ditën e xhuma filloi rregullimi i hapsirës për përgaditjen e terrenit për themelin e xhamisë. Lutem dashamirët dhe të gjith ata që kanë mundësi të ndihmojmë në ndërtimin sa më të shpejtë të xhamisë duke i drejtuar te Këshilli inicijativ i Xhamisë në Çajlanë.

  Zoti u ndihmoftë!

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon ngjyrosja e betonit te Çairçanja! Saliu: Mos paragjykoni, është bërë për sigurinë fëmijëve

  Vazhdon ngjyrosja e bankinave të betonit te Çaircanja në Çair. Zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Saliu në facebook...

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -