Home / ARSIMI / Firmoset marveshja mes Ministrisë së Arsimit dhe Komunës së Sarajit për ndërimin e çatisë së shkollës fillore në Kondovë

Firmoset marveshja mes Ministrisë së Arsimit dhe Komunës së Sarajit për ndërimin e çatisë së shkollës fillore në Kondovë

Me 22.01.2019 u firmos marveshja mes Komunës së Sarajit dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për fillimin e punimeve , respektivisht ndrimit të çatisë së shkollës fillore “ Bajram Shabani” në Kondovë , njofton derveni.info.

“Shpresojmë që nuk do të ndalemi këtu , jemi të vendosur për kushte të mira në shkollë por mbi të gjitha për arsim cilësor dhe nxënës tësukseshëm.Falemenderojmë komunën edhe për ndrimin e dritareve për sallën e sportit në shkollën tonë” , theksoi drejtori i shkollës Mensur Jakupi./derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *